Рушниця Зелінка «Чайка»


Рушниці системи Зелінського «Чайка» виготовляються на власному виробництві з авіаційних алюмінієвих сплавів із застосуванням технологій зносостійкого покриття. У конструкції клапанного типу передбачений полегшений рухомий ствол із нержавіючої сталі діаметром 10 мм з підпружинним клапаном та ресивером діаметром 36мм. Укомплектування рушниці передбачає гарпун 8мм, накінечник з двома прапорцями та титанову ковзаючу втулку з гідродемпфером. Також рушниця оснащена додатковим прапорцем лине скиду, що уможливлює використання товстого лина.

Принципи дії рушниці:

Вистріл відбувається наступним чином: спусковий механізм рушниці керує рухомим стволом. Як наслідок переміщення його з однієї позиції в іншу, у стволі відкривається доступ стисненого повітря та відбувається вистріл.
Стиснене повітря перебуває в пневмовакуумі, який являє собою трубку, закриту з обох сторін кришками – передньою та задньою. Характерною особливістю є закачка стисненого повітря у ресивер без насосу за допомогою гарпуна та поршня рушниці. Регулятор на задній кришці дозволяє змінювати потужність вистрілу – від мінімального до максимального. Також на задній кришці розміщується стравлюючий клапан, який спрацьовує при натисканні на нього.
Відсутність контакту з водою забезпечується розміщенням деталей всередині ресивера.

Для виготовлення рушниць системи Зелінського використовуються наступні матеріали:

— алюмінієвий сплав Д16Т підвищеної міцності (ресивер та основні деталі корпусу);
— нержавіюча сталь марок 12Х18Н10Т та 40Х13 (деталі спускового механізму).

Основною перевагою рушниці з рухомим стволом можна вважати можливість використання її для річкового полювання, адже її рукоятка розміщена під центром ваги рушниці, приблизно по середині. Якщо рушниця призначена для морського полювання, то її рукоятку розміщують в задній частині рушниці.

Догляд за рушницею:

— після полювання уважно огляньте рушницю на предмет відсутності піску та забруднень, які понижують строк експлуатації рушниці. За наявності наступних слід очистити їх
— в разі полювання в солоній воді обов’язково повністю ополосніть рушницю прісною водою
— не використовуйте вигнутий гарпун, з метою виключення можливості пошкодження ствола рушниці
— проводьте сервісне обслуговування раз на рік в уповноваженому сервісному центрі.

  • 27.01.2016
Karina
About me

To update Biographical Info , go to: http://yourwebsite/wp-admin/profile.php

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *