Гідрокостюм для підводного полювання


Гідрокостюм — це один з найважливіших елементів твого спорядження підводного мисливця. Він не лише буде захищати тіло від механічних пошкоджень під час плавання, адже саме від того, наскільки добре підібраний гідрокостюм, залежить наскільки довго і комфортно буде тривати твоє підводне полювання. Сучасний вибір підводних гідрокостюмів вражає, але перш за все є три основні критерії, яким має відповідати твоя друга шкіра: добре на тобі сидіти, відповідати погоднім умовам і бути комфортним. Тож давай розбератись всіх тонкощах гідрокостюмів для підводного полювання:

Як виглядає гідрокостюм для підводного полювання?

Правильний гідрокостюм для підвоха має складатись з двох частин — штанів і куртки з капюшоном. Така конструкція є оптимальною з точки зору ергономіки — вона ефективно утримує тепло під час занурень, не дає воді заливатись всередину при повороті голови, а також додатково утепляє пах і нирки. Також завдяки розділенню куртка-штани, такий гідрик можна використовувати модульно в залежності від погодніх умов.  В теплій воді температурою від 18градусів С можна також плавати в дайверському гідрокостюмі з довгою блискавкою спереду чи ззаду.
Щоправда, такий тип гідрокостюму буде пропускати багато тепла в районі блискавки, плюс окремий шолом додатково розгерметизовує область шиї, тому будь готовий, що час підводного полювання в такому гідрику скоротиться на годину-дві.


Куртка завжди має вмонтований шоломі так званий «бобровий хвіст» (тут готуйся також вислуховувати смішні жарти друзів, щодо твого вигляду не у воді :), штани можуть бути короткими чи мати лямки типу комбінезон (Long John). Як правило, короткі штани є в костюмах 3-5мм для зручності одягання (найпопулярніші Cressi Apnea 3,5мм, Cressi Apnea 5мм, Marlin Sarmat 3мм, Marlin Sarmat  5мм, Seac Sub Piton 5мм, камуфляжні Omer 5мм, Marlin Zeus 10мм),  довгі штани з лямками зазвичай використовуються в моделях 5мм, 7мм, 9мм та 10мм і, як правило, мають можливість укорочення. Тобто купуючи костюм з штанами Long John можна просто відрізати верх, таким чином перетворивши штани у короткі і високі для власної зручності.

Всі гідрокостюми для підводного полювання мають спеціальну м’яку накладку на грудях для упору підводних арбалетів — ще одна суттєва відмінність перед дайверським варіантом.

В залежності від моделі, гідрокостюми також відрізняються кроєм та спецнакладками. Так, найпростіші варіанти, а відповідно й найбюджетніші мають мінімум деталей крою, накладки на колінах і накладку для арбалета нагрудях. Чим більша вартість гідрокостюму, тим складнішим буде його крій і функціонал — кількість деталей крою може, в середньому, варіюватися від 17 до 47, що дозволяє оптимально посадити гідрокостюм по фігурі і забезпечує більш комфортне перебування всередині нього; додаються важливі нюанси — крій типу богомол (крій рукава вже повторює твоє положення під час плавання, таким чином розвантажуючи шов і зменшуючи натяг — це не лише додає комфортності, а ще й добряче зберігає цілісність швів з плином часу), дубльований неопрен на вухах, різна товщина неопрену на згинах, накладки на ліктях, нашиті кишені, кріплення для ножа, гульфик, тощо.

З чого роблять підводні гідрокостюми і як підібрати товщину?

Гідрокостюми для підводного полювання виготовляються з різних сортів неопрену та нейлону з додатками. Найпоширеніші товщини — 1,5мм, 3мм, 5мм, 7мм, 9мм, 10мм.

Неопрен — це еластичний, м’який, пористий матеріал, який складає основу всіх гідрокостюмів та забезпечує теплоізоляцію під час плавання. Чим холодніша вода — відповідно тим товстіший гідрокостюм потрібно, щоб почуватись комфортно під час занурень. В залежності від фірми виробника, неопрен по різному буде зберігати тепло, матиме більшу чи меншу жосткість, пам’ять та ступінь компресії на глибині.

Найдорожчі, елітні сорти неопрену — це японські HEIWADAIWABО, Yamamoto та NATIONAL. Беззаперечним світовим лідером є  сорт  Yamamoto 45  — саме йому віддають перевагу професійні мисливці, представники національних команд та просто поціновувачі надзвичайно комфортних занурень. Саме в цих сортів неопрену найкраща пам’ять: неопрен, має схожу на губку властивість стискатись під впливом тиску води, і саме пам’ять неопрену відповідає за його повернення в початкову форму. Чим нижча якість неопрену — тим скоріше гідрокостюм втрачає свою першочергову товщину (наприклад, середньостатистична 7ка за 1,5-2 роки занурень перетворюється в 5ку) і , відповідно, здатність зберігати тепло. Також, це значною мірою впливає на обжимність комтюму у воді та строк його служби. В середньому,
гідрокостюм 5мм з непрену Yamamoto 45 обійдеться підводному мисливцю від 400-450 дол. Такий костюм буде оптимальний в товщині від 5мм і для глибинних занурень від 10-15м.

Найпоширенішим неопреном з якого виготовляють майже всі світові гідрокостюми є сорти тайванського (Південна Корея) неорену Sheico, Nam LiongJako. Вони вважаються середніми по якості та ціні, тому багато світових фірм шиють свої гідрокостюми з неопрену сорту Sheico (Marlin, Mares, Beuchat, Cressi, Salvimar, Sargan, Seac Sub, Picasso, Spetton, BS Diver, Omer, Sporasub, Scorpena). До цієї категорії неопрену такох відносять сорт Yamamoto 38, який дуже близький за своїми характеристиками до Sheico, але забезпечує на 20% краще теплозбереження і довговічність гідрокостюму. Ціна на гідрокостюм 5мм з непрену  Sheico  стартує в середньому від 150-180 дол.

І найменш якісним є неопрен виготовлений в Китаї. Гідрокостюм з таких сортів швидко зношується, зсідається і «дубіє». Тому привабливо низька ціна це всі переваги таких гідрокостюмів, бо скоріш за все, він не прослужить тобі хоча б один сезон.

Для підводного полювання важливо, наскільки неопрен пружній — це впливає на те, як гідрокостюм буде облягати твоє тіло і наскільки легко буде в ньому дихати на глибині (обжим грудей); щільність — впливає на вагу гідрокостюма ; теплопровідність  — на твоє теплозбереження. Неопрен різних сортів але однієї товщини буде гріти геть по різному, буде різною і його стійкість до компресії. Наприклад Yamamoto 38 буде теплішим за  Yamamoto 45, але останній буде в рази еластичнішим. Хоча у порівнянні з класичним Sheico L, будь який Yamamoto буде в рази еластичнішим та довговічнішим.

На дотик чи «на око» відрізнити сорт неопрену майже неможливо, адже сам по собі він +/- однаково м’який і має схожу структуру на зрізі. До того ж, тактильно м’якість гідрокостюму багато в чому залежить від його зовнішнього покриття — це може бути ламінований «голий» неопрен, ще відомий, як акуляча шкіра, або ж дубльований зверху нейлоном, стрейч-нейлоном чи лайкрою. Чим більший відсоток еластанів в зовнішньому покритті гідрокостюму — тим м’якшим він буде здаватись, а основні його характеристики проявляться тільки у воді під час занурень.

Який колір гідрокостюма буде найкращим? Тут вибір залежить виключно від вподобань мисливця і основних місць полювання. Класичний базовий чорний, різноманітні камуфляжі для озер, болотистих камишів, моря чи річок,  міметік-принти для океанічного полювання — виробники підводного спорядження дають величезний вибір. До того ж, у багатьох фірм, як правило, є цілі серії товарів, тому ти можеш не лише вибрати собі потрібний колір гідрокостюму, а й легко підібрати до нього рукавиці, шкарпетки, маску, трубку і ласти в тон.

Якої товщини має бути гідрокотюм для підводного полювання? Тут все дуже просто — чим холодніша вода — тим більша товщина.

 

Умови занурень Товщина Температура води, градуси
ЛІТО день 3мм 24-28
ЛІТО ніч 5мм 18-25
ОСІНЬ до листопада 7мм 12…20
ОСІНЬ листопад 9мм 6..11
ЗИМА 10мм-12мм 0…5
ВЕСНА березень 9мм 6…11
ВЕСНА до травня 7мм 12…20
ВЕСНА травень 5мм 18-25
ТРОПІКИ 1мм-2мм 28-30
СУБТРОПІКИ холодний сезон 5мм 18-25
СУБТРОПІКИ літо 3мм 24-28

 

ЛАЙКРОВИЙ РАШГАРД —для механічного захисту тілом під час полювання у дуже теплій воді можна використовувати лайкрові гідрокостюми чи комплекти рашгард майка/рашгард штани. Вони надійно захищають тіло від сонячних опіків чи механічних потертостей об каміння чи гілки, укусів комах.

Гідрокостюм 1,5мм — 3мм — ідеальний варіант для полювання у відпустці (наприклад Хорватія, Камбоджа, Шрі-Ланка, Туреччина) чи у місцевих водоймах, якщо ти плаваєш близько до поверхні. також можна замінити такий гідрокостюм на неопренову майку 3мм і шорти або використовувати свій гідрокостюм модульно, наприклад, якщо ходиш по гірській річці — штани 5мм і майка 3мм, або для дуже теплої води тільки куртку 3мм, шкарпетки і плавки, бо найбільше тепла втрачається через голову і груди.

Гідрокостюм 5мм — практичний варіант для тих, хто хоче тільки спробувати підводне полювання чи планує полювати виключно літо — початок осені. Підійде для осінніх занурень в Адріатиці.

Гідрокостюм 7мм — найоптимальніший варіант для трисезонного полювання весна-літо-осінь. Зважаючи на те, що зима зараз доволі тепла, багато мисливців занурюєть в 7ці аж до грудня — все залежить від твого організму і наскільки довго та де ти будеш плавати.

Гідрокостюм 9мм і більше — суто зимова шуба для найбільших любителів полювання. Виключно теплий, але відповідно, вимагає певних навичок і досвіду, адже не кожному новачку вдасться контролювати свою плавучість коли навколо тіла сантиметр пористого матеріалу. Часто такі гідрокостюми роблять з покриттям голий неопрен (неопрен акуляча шкіра), для того, щоб коли ти виходиш з води — вода одразу стікала по тобі, і відповідно, ти не замерзав на вітрі. Також з таким покриттям значно збільшується обтічність та еластичніть гідрокостюму. З мінусів — його ніжність, потрібно бути дуже уважним до коряг, каміння і т.д.

 

Захистивши тіло, не забувай також про руки — ноги. З ногами все просто — купуються неопренові шкарпетки, які надіваються під костюм. Вибір товщини шкарпеток аналогічно гідрокостюма або трохи тонше. Як літній варіант аналогу для 7мм шкарпеток — 5мм боти, зазвичай вони дають такий ж об’єм в ласті.  З захистом рук можна піти таким шляхом — влітку вдягати звичайні будівельні х / б рукавички, 2мм Amara (штучний замш BS Diver, Marlin, Aqalung) 2-3 мм неопренові (Marlin Ultrastretch,  Bare Tropic,  Bs Diver Ultra), на весну й осінь купити або 5 мм рукавички або відразу 7 мм трипалу теплу рукавицю. Шкарпетки і рукавиці — це розхідник, не варто дуже звертати увагу на бренд, основне — щоб і те, і інше зручно сиділо. Оскільки в нашому магазині у Львові є великий вибір і гідрокостюмів для підводного полюванні, і рукавиць/шкарпеток, то ти можеш навіть потестити як буде сидіти та чи інша рушниця в руці, коли ти в рукавицях різної товщини.

Які гідрокостюми для підводного полювання найкращі?

 

Відповідь на це запитання є тільки одна — той який найкраще на тобі сидить і підходить за ціною/планами довговічність. У 2018 році бренд гідрокостюму — дуже умовно дорівнює безумовній якості. Бо скажімо, Mundial Equipe 9mm (вартістю близько 270євро) від мега-відомого французького бренду Beuchat — дубовий шматок неопрену з давно застарілим кроєм і малою ергономікою. Тож на які фірми і гідрокостюми варто звернути увагу у 2018/2019 році? На чому можна зекономити початківцю, а на яких не варто? Як підібрати собі гідрокостюм по фігурі і що робити, якщо у тебе розмір-нестандарт — читай далі:

Знайомиство з брендами, лінійками та моделями: 

Бренд і розмірна сітка:
— кожен виробник має свою розмірну сітку, яка відрізняється від іншого виробника.
— всі гідрокостюми конкретного виробника, не залежно від лінійки і моделі відповідають його розмірній сітці.
Слід розуміти, що кожен бренд підводного спорядження має своє стандарти та лекала по яких шиє свою продукцію. Тому гідрик , який ідеально сидить на твоєму колезі, може вгазалі не підходити тобі, навіть якщо у вас однаковий ріст і +/- вага. Тому гідрокостюм слід обов’язково міряти, в ідеалі  — на мокро. Доречі, в магазині НЕМО, м.Львів ти таєш унікальну можливість правильної примірки в душі перед покупкою.

Лінійка та модель:
Коли ти визначився з розміром та виробником слід переходити до вибору моделі. Дуже часто виробники об’єднують декілька моделей в одну серію. Що це означає? Наприклад лінійка камуфляжних гідрокостюмів Marlin Scilur має близько 10 моделей — гідрокостюми будуть мати однаковий крій, склад, спецнакладки, розмір і будуть відрізнятись тільки принтом камуфляжу.

Як правило, з зростанням ціни зростає і складність крою гідрокостюма, кількість спецнакладок, комбінованих серментів і обтірацій.

Найбюджетніші базові варіанти з простим кроєм та наколінниками: Beuchat Mundial Competition, Seac Sub Sea Royal,  Scorpena A, Marlin Sarmat.

Бюджетні м’які гідрокостюми з анатомічним кроєм: Scorpena B, Cressi Apnea, Marlin Skiff 2.0, Mares Instinct, Beuchat Mundial Prestige, Seac Sub Race Flex, BS Diver Ultralex.

Камуфляжні гідрокостюми з складним анатомічним кроєм і покриттям лайкра/стрейч-нейлон: Cressi Tracina, Cressi Tecnica, Cressi Chernia, Marlin Skilur Green (лінійка різних камуфляжів), Seac Sub Piton, Salvimar Nut, Salvimar Pixel Camo, Mares Camo, Scorpena C.

Топові серійні гідрокостюми з максимально анатомічним кроєм, компресійним неопреном чи  ямамото: Beuchat Elaskin, Beuchat Marlin Prestige,  Marlin Camoskin, Marlin Yamamoto, Scorpena Yamamoto, Omer Blackmoon, Sporasub Sea Green

ПРОФЕСІЙНІ ПОРАДИ, ПРАВИЛЬНА ПРИМІРКА ГІДРОКОСТЮМА В ДУШІ, НАЙБІЛЬШИЙ ВИБІР ГІДРОКОСТЮМІВ ДЛЯ ПІДВОДНОГО ПОЛЮВАННЯ У ЛЬВОВІ З ПРИМІРКОЮ. ПІДБЕРЕМО ДЛЯ НОВАЧКІВ І БУВАЛИХ ПРОФІ, ВІД ДЕШЕВОГО ГІДРОКОСТЮМА ДО НАЙКРАЩОГО КУПИТИ В МАГАЗИНІ NEMO.LVIV.UA

Львівський магазин підводного полювання (підводної охоти) чекає тебе, приходь купити гідрокостюм для підводного полювання у Львові з приміркою або ми допоможемо вибрати і купити гідрокостюм для підводної рибалки в Україні та надішлемо тобі його поштою.

 

  • 27.01.2016
Karina
About me

To update Biographical Info , go to: http://yourwebsite/wp-admin/profile.php

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *