Підводне полювання в Хорватії 2018


Збираєшся в Хорватію на відпочинок? Захопи з собою підводну рушницю, адже Адріатика — це не лише ідеальний світ коралів та затонулих кораблів, а ще й кольорових риб. Різноманіття глибин та чудова прозорість приваблюють щороку все більше й більше любителів та профі підводного полювання, тож надалі тонкощі підводного полювання в Хорватії і підбір оптимальної споряги:

Ліцензія

Підводне полювання в Хорватії ліцензійне. Ліцензію на вилов риби ( recreational and sports fishing/angling) можна придбати:
  • у великих місцевих туристичних агенствах — вартість 300кун/тиждень (45Є) + членські внески в місцеву федерацію 100 кун (15Є) у випадку відсутності посвідчення підводного мисливця)
  • філіалі місцевої федерації / риболовному клубі / портовому офісі: — від 8Є / один день (60кун) — від 20Є / три дні (150кун) — від 41Є / тиждень (300 кун) — від 96 Є / місяць (700кун) Також додатково можуть збиратись членські внески в місцеву федерацію (аналог посвідчення підводного мисливця): — від 3Є / рік для громадян Хорватії — від 3Є / рік для осіб до 18 років — від 48Є / рік для осіб 18-59 років — від 8Є / рік для пенсіонерів чи осіб старше 60 років
  • на човні з якого ви полюєте, у випадку коли поєднують спінінг і підводне полювання.
На вилов деякої риби, наприклад синього тунця, потрібна додаткова спецліцензія. Для оформлення ліцензії обов’язкове посвідчення особи.

Спорядження

Окрім різноманіття риб, Хорватія здивує тебе термоклинами та морськими їжаками, тож якщо ти плануєш провести у воді більше 30-40хв і вполювати вечерю, подбай про наступний комплект спорядження:
Зброя Морська риба досить обережна, тому оптимально для такої прозорості та глибини підійде підводний арбалет 75-95см чи пневмовакуумний пневмат від 70см. Якщо плануєш полювання глибше 5м — не зайвим буде наявність катушки для випадків крупної риби, чи коли стріла застрягне надто глибоко. Магазини спорядження є лише у крупних містах та портах, тому подбай про додаткові накінечники, стрілу, линь та інші необхідні аксесуари. Гідрокостюм Плавати без гідрокостюма цілком можливо, вода на поверхні в середньому близько 26 градусів, але за 15-20 хв занурень починаєш підмерзати. На глибині 5-7м температура опускається на 1-2 градуси, і хоч різниця мінімальна, довше 30 хв полювати без гідрика стає дуже некомфортно. В цьому випадку, а також з огляду на те, що на більшості території Адріатики часто зустрічаються термоклини — різке змішання холодної та теплої течії — радимо запастись тонким гідрокостюмом 3-5мм. Він не лише надасть тобі механічний захист тіла під час плавання, а ще й забезпечить комфортне перебування у воді до 4х годин без підмерзання. Можна використовувати суто куртку , короткий гідрик чи просто рашгард в теплих бухтах.- в залежності від глибини і сезонності.
Обов’язково подбай про надійний захист ніг та механічний захист рук — ботики чи коралки з надійною підошвою (тонкі шкарпетки 3мм для ласт), а також тонкі шкіряні чи неопренові рукавиці 2-3 мм. Корали, морські їжаки та морські зірки — тут не рідкістю. До того ж, в рукавичках значно легше схопити в’юнку рибу.

морська зірка
Додаткове спорядження
Полювання у відкритому морі передбачає обов’язкову наявність сигнального буя, який має бути зв’язаний з човном. Допускається використання ліхтаря, навігаційних приладів (підводний комп’ютер, глибиномір). Загалом твій комплект має виглядати приблизно як: — гідрокостюм 3- 5мм, взуття (ботики чи тапочки), рукавиці 2-3мм — пояс, грузила — маска (середній чи малий об’єм), безклапанна трубка, ласти з закритою п’ятою від 65см — арбалет 65-85см / пневмат від 70см + запасна стріла, втулки, линь, накінечники, катушка, запасні тяги, тощо — ніж — кукан чи сітка для риби — буй або пліт — сумка для спорядження чи гермомішок — додаткові аксесуари: антифог для маски, клей для неопрену, силіконова змазка ліхтар / акумулятори/зарядне / павербанк, гермобокс для батарей/телефону/ключів рашгард клапан виноградова для трубки — документи: посвідчення підводного мисливця, ліцензія, посвідчення особи

Заборони і обмеження

  • Заборонено полювати в межах спеціальних заповідників, лиманів річки Драгонья, Мирна, Ріша, Рієчіна, Зрманджа, Ядро, Жрновниця, Цетіна, Неретва та Рієка Дубровацька, а також у каналі Lim, затоці Медуліну та бухті Климно на острові Крк.
  • Заборонено полювати на тунця, рибу-меч та середземноморського марліна.
  • Заборона на полювання в портах і пляжній зоні в період з 1 травня по 1 жовтня.
  • Дозволяється полювати на рибу з використанням виключно остроги / арбалету чи пневмата, без балонів (окрім резервного спеарейр до 30вдихів) в денний час (від світанку до заходу).
Мінімальні дозволені розміри для вилову:
РИБА — червоний пагель — 12 см, лобан — 20 см, платерин — 16 см, морський карась — 15 см, серіола — 45 см, морські чорти — 30 см, середземноморський марлін — 120 см (заборонено для лову підводною рушницею, виключно спінінг з спецліцензією), риба-меч — 120 см (заборонено для лову підводною рушницею), хамса — 9 см, середземноморська риба ваги — 18 см, морський ворон — 30 см, міруна- 45 см, дорада — 20 см, морський язик — 20 см, морський окунь — 23 см, хек — 16 см, пагр — 30 см, палтус — 45 см, шпроти — 8 см, макрель — 18 см, скорпіда — 25 см, звичайна барабуля — 11 см, тунець — 75 см або 10 кг (заборонено для лову підводною рушницею)
РАКИ — європейский лобстер — 24 см, лангуст — 24 см , морский павук краб — 10 см, норвежський омар — 7 см. МОЛЮСКИ — пектен — 10 см, піщані морські гребінці — 2,5 см, венерка — 2,5 см, арки — 5 см, чорноморська мідія — 6 см, устриці — 7 см.
ЗАБОРОНА — Губан – постійно; — Морский ворон — з 15 травня по 15 липня; — Меру — з 01 липня до 31 серпня; — Морский карась — з 15 березня по 30 квітня; — Зубатка — з 15 квітня до 15 червня. — Європейський лобстер — з 10 вересня до 15 травня; — Лангуст — з 10 вересня до 15 травня; — Морский павук краб — з 1 червня до 30 жовтня.
Порадитись і купити спорядження:
м.Львів, вул .Кн.Ольги, 114
аквапарк Пляж, 2 поверх
тел/вайбер 097 777 6112
  • 25.05.2018
Mila
About me

To update Biographical Info , go to: http://yourwebsite/wp-admin/profile.php

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *